Ako mám pred odoslaním konzolu zabaliť?

Je veľmi dôležité servisované konzolu zabaliť s maximálnou starostlivosťou.

Vonkajší obal: je kartón z kvalitnej a vlhkoodolné, jednovrstvové ideálne dvojvrstvové lepenky. Optimálne je využívať pôvodné balenie konzoly.

Vnútorný obal: Vnútri kartónu treba všetky dutiny úplne vyplniť vypchávkou, aby tovar v balíku bolo pevne fixované. U ťažkého a citlivého tovaru možno použiť presné formy z polystyrénu. V zásade musí byť výplň vhodná na to, aby ochránila tovaru v rámci balíka pred nárazmi, pôsobením tlaku a osciláciami a aby zabránila akémukoľvek priamemu kontaktu tovar a vonkajšieho prepravného obalu.

Ďalšie základné a dôležitý prvok je uzavretie a zaistenie obalu. Čím ťažšie alebo väčší balík je, tým pevnejší by malo byť zaistenie obalu. Spoľahlivé uzavretie je zároveň zárukou bezpečnosti transportu a neporušenosti obalu. Balík by mal byť v každom prípade uzavretý tak, aby bol znemožnený akýkoľvek prístupu k obsahu balíka, a teda aj tak, aby sa na ňom zanechali zodpovedajúce stopy prípadného vniknutia. Používajte prosím dobre priliehajúce lepiacu pásku ktorú dobre uzavrite balík na všetkých stranách.

Nezabúdajte ani na poistenie zásielky pred poškodením prípadne strát, za dobu nášho pôsobenia táto situácia ešte nenestala, istota je ale istota. Príplatok k cene poštovného pre poistenie zásielky je minimálna. Každopádne ho odporúčame.